LAV KUP: Voša uKEBAna, Zvezda prošla

Golman Hajduka, Igor Kojić, izbacio Vojvodinu odbranivši ukupno četiri penala. Na kraju dao gol. Crveno-bijeli slavili u Čelarevu 2:0.

LAV KUP: Voša uKEBAna, Zvezda prošla Izvor: MONDO

Senzacija na Lionu u osmini finala Lav Kupa Srbije! Poslednjeplasirani tim Prve lige, Hajduk eliminisao je drugoplasirani tim Superlige Vojvodinu i plasirao se u četvrtfinale masovnijeg domaćeg takmičenja!

Junak trijumfa "golubova" je golman Igor Kojić, inače sin poznatog pjevača Kebe.

Osujetio je sijaset prilika Novosađana, odbranio i jednanaeatarac Panteliću u regularnom toku, a u penal seriji zaustavio još tri šuta igrača Vojvodine. Na kraju, u devetoj seriji, preuzeo odgovornost i sa "bijele tačke" odveo svoj tim u osminu finala.

Regularni tok završen je 1:1. Domaćin je poveo u 37. minutu. Lopta je iz kornera letjela do "druge stative" gdje se usamljen našao Bogdanović kome nije bilo teško da savlada gostujućeg golmana Brkića.

Posao Novosađanima je dodatno otežan u finišu prvog poluvremena jer je isključen Mijatović. Ipak, gosti su izjednačili golom Stošića, koji se u strijelce upisao na skoro isti način kao i Bogdanović.

Crvena zvezda je slavila u Čelarevu, a otpor domaćina slomila je tek u drugom poluvremenu.

Opravdano se plašio trener crveno-bijelih Čedomir Janevski gostovanja ČSK-u. Postaje praksa da njegov tim poslije dobre igre kod kuće, odigra loše na strani.

Zvezda je igrala u najjačem sastavu, ali joj je igra u prvom poluvremenu bila rastrzana, pa sve što je uradila vrijedno pažnje u tom periodu bila su dva udarca iz daljine, Koromana i Milijaša.

Mogao je možda domaćin do senzacije, ali se Jankov spetljao kad je izašao pred golmana Stamenkovića.

U nastavku favorit je dodao gas i zasluženo pobijedio.

Kruna takve igre Zvezda došla je u 62. minutu kada je sudija Stojanović dosudio penal poslije starta Novakovića nad Kleom. Nepogrešiv izvođač bio je kapiten Nenad Milijaš.

Najbolji akter meča, Brazilac Kleo je i potvrdio pobjedu, udarcem glavom poslije akcije Milijaša i Mijailovića.

U duelima superligaša, Banat je slavio u Ivanjici, a Rad je, iako cijelo drugo poluvreme sa igračem više (isključen Babić), ispao od Napretka poslije penala.

OFK Beograd, iako u kombinovanom sastavu, lako je izašao na kraj sa srpskoligašem, Sinđelićem iz Niša, a dvostruki strijelac bio je Petar Jelić (jednom iz penala).

Smederevo je meč sa Bežanijom počelo bez Zečevića i Mladenovića, ali je na kraju zasluženo slavilo - 1:0.

Na Čačane nije djelovala šok-terapija. Poslije odlaska trenera Neška Milovanovića nisu uspjeli da savladaju prvoligaša iz Sevojna. Uspjeli su da anuliraju početnu prednost gostiju, koji su se ipak radovali poslije boljeg izvođenja penala.