SERIJA A: Juventus pobijedio već u četvrtak

U neuobičajenom terminu za odigravanje kalča, Juventus je pobijedio Đenovu sa 4:1 u prvom meču 12. kola. Inter u petak, ostali u subotu.

SERIJA A: Juventus pobijedio već u četvrtak Izvor: MONDO

Izmješteno iz standardnog termina, 12. kolo Serije A, počelo je u četvrtak uveče rutinskom pobjedom Juventusa na svom stadionu protiv Đenove - 4:1 (2:0).

"Stara dama" je gostima zakucala dva gola već do 26. minuta i već tada je bilo jasno da će crno-bijeli iz Torina bar dvadesetak časova provesti na deobi prvog mjesta Serije A, sa Interom.

Taj tim svoj meč igra u petak uveče, na Siciliji, protiv Palerma. Dok se taj duel ne završi, Inter i Juve će imati po 24 boda, jedan više od Milana i Napolija.

Đenovu je načeo desni bek Juvea, Zdenjek Grigera već u 6. minutu, a 20 minuta kasnije na 2:0 povisio je Amauri.

Treći gol za tim Klaudija Ranijerija postigao je Vićenco Jakinta u 85. minutu, a onda su u nadoknadi vremena pala još dva: prvo je penal iskoristio vodeći strijelac kalča, Argentinac Dijego Milito (3:1), a onda je Grk Papastatopulos ubacio loptu u svoju mrežu za konačnih 4:1.

Ovo je bila četvrta pobjeda Torineza na "Olimpiku" u šest ligaških mečeva ove sezone.

PAROVI I REZULTATI 12. KOLA SERIJE A:

Juventus - Đenova 4:1 (2:0)
/Grigera 6, Amauri 26, Jakinta 85, Papastatopulos autogol 90+3 - Milito penal 90+1/