PREMIJER: Liverpul ponovo na vrhu

Fudbaleri Liverpula pobjedom nad Boltonom 2:0 u premijernom meču 13. kola engleske Premijer lige vratili su se na vrh tabele.

PREMIJER: Liverpul ponovo na vrhu Izvor: MONDO

Ekipa Rafe Beniteza ima tri boda više od Čelsija koji će morati da na gostovanju Vest Bromvič Albionu uzme sva tri boda ako želi da vrati lidersku poziciju.

Liverpul je od početka krenuo napadački, ali Kujt u 22. minutu pogađa samo prečku. Holanđanin se ipak iskupio šest minuta kasnije kada je na centaršut Aurelija odličnim udarcem glavom pogodio suprotni ugao Jaskelainena za vođstvo „crvenih“.

Samo dve minute kasnije Kin je mogoa povećati na 2:0, ali umjesto toga napravio je nešto što će sigurno ući u konkurenciju za promašaj kola, ako ne i sezone.
Kujt je nakon driblinga u šesnaestercu uputio odličan centaršut po zemlji ali Kin je sa na četiri metra od gola pored već savladanog Jaskelainena promašio čitavu loptu.

Najbolju priliku Bolton je imao na početku nastavka kada se Jamajčanin Gardner nakon što je predriblao i Reinu okliznuo i promašio praznu mrežu.

Kazna za ovaj promašaj stigla je u 73. minutu kada Džerard na aistenciju Toresa koji je ovaj meč počeo sa klupe ovjerava nova tri boda. Mogao je to kapiten Liverpula uraditi i deset minuta ranije, ali je za trenutak zakasnio na još jedno odlično ubacivanje Toresa pa njegov šut završava pored gola.

Do kraja meča Gardner je još jednom iz situacije jedna na jedan sa Reinom izašao kao gubitnik, a Tores pogodio stativu i ostao na pet postignutih golova u Premijer ligi.