PREMIJER BiH: Gostima samo bod

U utakmicama 14. kola Premijer lige odigranim u subotu gostujuće ekipe uspjele su da osvoje samo jedan bod.

PREMIJER BiH: Gostima samo bod Izvor: MONDO

Tuzlanska Sloboda je izvukla remi u Modriči 1:1, Željo je u subotnjem derbiju slavio protiv Širokog Brijega 2:0, a preostala tri meča završena su pobjedama domaćina istim rezultatom.

Željezničar je na svojoj Grbavici iskoristio lošu formu Širokog Brijega i nanio im treći uzastopni poraz u Premijer ligi.

Domaći su do vođstva došli već u 11. minuti, a tri nova boda ovjerili su u zanimljivoj završnici meča. U 85. minuti dosuđen je penal za Željezničar nakon čega je golman gostiju Bandović burno reagovao zbog čega je zaradio crveni karton.

Pošto je Široki Brijeg već izvršio tri izmjene na gol je stao stoper Topić koji nije uspio da odbrani udarac Pelaka sa bijele tačke.

Laktaši su nastavili pobjedničku seriju u Premijer ligi trijumfom od 2:0 na svom terenu protiv Travnika. Dvostruki strijelac za nova tri boda ekipe Čedomira Đoinčevića koja je je izbila na drugo mjesto na tabeli bio je Mikić.

Jedini bod za goste u subotu osvojila je tuzlanska Sloboda koja je remizirala 1:1 na gostovanju kod aktuelnog šampiona BiH Modriče. „Uljari“ su vodili golom Savića iz prvog poluvremena ali je Slomić golom petnaest minuta prije kraja obezbjedio vrijedan bod svojoj ekipi.