BUNDES: Vodeći ne posustaju, gol Jelića

Vodeći tandem Bundeslige ne posustaje.

BUNDES: Vodeći ne posustaju, gol Jelića Izvor: MONDO

Hofenhajm je u još jednoj spektakularnoj utakmici u Manhajmu, gdje je domaćin, pobijedio Volfsburg (3:2), a Leverkuzen je u derbiju 13. kola bio bolji do Šalkea (2:1).

Debitant u ligi je tri puta vodio protiv Volfsburga, koji je dva puta uspijevao da anulira minus, ali uprkos šansama u finišu, nije mogao ni do boda.

Bajer je nadvisio Šalke iako je od 67. minuta imao igrača manje (isključen Kastro). Domaćin je već uveliko imao prednost od 2:0, a gosti su do kraja uspjeli samo da ublaže poraz.

Bajern i Štutgart su se opet obrukali. Bavarci su u Mehengladbahu imali ubjedljivo vođstvo (2:0), ali su za dva minuta primili dva gola i, kao i prije nekoliko nedelja protiv Bohuma, osvojili smao bod - 2:2. Tako je prekinut niz od pet uzastopnih pobjeda Bajerna.

"Švabe" su ugostile nejaku Arminiju, ali nisu uspjele da joj slome otpor - 0:0.

Borusija je u Dortmundu zgromila Ajntraht (4:0), a dva gola postigao je potencijalni srpski reprezentativac Neven Subotić.

Srbin je odlučio i meč u Kotbusu. Branko Jelić je u igru ušao u 76. minutu, a samo četiri minuta kasnije donio je trijumf protiv Karlsruea.

Herta, bez povrijeđenog Pantelića, ali sa Kačarom u sastavu, je pobijedila Hamburg, koji je vodio na poluvremenu. Međutim, od 46. do 49. minuta Berlinci su načinili preokret.