SERIJA A: Ibrakadabra!

Magija Zlatana Ibrahimovića na Siciliji odvela je Inter na četiri boda prednosti u odnosu na vječitog rivala Milan.

SERIJA A: Ibrakadabra! Izvor: MONDO

Interisti su u subotu uveče, sa dva gola najplaćenijeg fudbalera svijeta, lako prošli pored Palerma - 0:2 (0:0).

Neroazuri sada imaju 27 bodova, dok Milan i Napoli imaju težak posao da 23 pretvore u 26 u nedelju popodne, kada se sastaju sa Kjevom, odnosno Atalantom.

Ne zna se koji je od dvaju Ibrahimovićeva golova ljepši.

Prvi je stigao u prvom napadu Intera u drugom poluvremenu. Šveđanin je sa 20-tak metara, sa desne strane, desnom nogom odapeo strijelu koja je pogodila stativu i završila u mreži. Bio je to jedan od najtežih udaraca u fudbalu, protiv kojeg vremešni Fontana nije mogao ništa - 0:1.

Grafika je pokazala da je taj šut išao brzinom od 86 km/čas.

Ibrahimović je drugi gol postigao bombom od 124 km/čas! Inter je dobio slobodan udarac na 18 metara od gola Palerma, na mjestu koje je idealno za desnonogog fudbalera. Većina bi u toj situaciji pokušala da parabolom prebaci živi zid i pogodi rašlje gola, kako to u poslednje vrijeme radi Aleks Del Pjero, ali se Ibrakadabra odlučio da katapultira loptu iz sve snage.

Mreža je jedva zaustavila đule - 0:2.

Kontroverzni, brbljivi i često osporavani fudbaler je za 90 minuta protiv Palerma pokazao da vrijedi svaki evro, koji za njega plaća predsjednik Masimo Morati.

Srbin Dejan Stanković ušao je u igru u drugom poluvremenu.

PAROVI I REZULTATI 12. KOLA SERIJE A:

Palermo - Inter 0:2 (0:0)
/Ibrahimović 46, 62/

Juventus - Đenova 4:1 (2:0)
/Grigera 6, Amauri 26, Jakinta 85, Papastatopulos autogol 90+3 - Milito penal 90+1/