PREMIJER: Egali na "Gudisonu" i "Kej Siju"

Obe utakmice nedeljnog programa 13. kola engleske Premijer lige završene su neriješenim rezultatima.

PREMIJER: Egali na "Gudisonu" i "Kej Siju" Izvor: MONDO

Mančester siti je remizirao u gostima kod Hala (2:2), dok je susret između Evertona i Midlsbroa završen sa 1:1.

"Građani" su uspeli da naprave preokret na stadionu "Kej Si" i stignu nadomak pete ovosezonske pobede, ali je Đovani u 60. minutu spasio bod domaćinu.

Hal je prvi poveo u 14. minutu golom Danijela Kuzana posle katastrofalne greške defanzivca Tala Ben Haima, koji je "proigrao" suparnika u svom šesnaestercu. Gosti su poravnali na gotovo identičan način, koji je izrežirao Halov bek Kamil Zajate u 37. minutu, a egzekutor bio vezista Sitija Stiven Ajrlend.

Irski reprezentativac je ponovo bio strelac u finišu poluvremena, kada je prekrasnim udarcem doveo u vođstvo ekipu Marka Hjuza. Ipak, egal domaćinu osigurao je Đovani iz slobodnog udarca.

Fudbaleri Boroa su mnogo zadovoljniji napustili "Gudison Park", obzirom da su "karamele" tokom svih 90. minuta bile mnogo bolji rival. Gosti sa "Riversajda" su u 8. minutu poveli golom Gerija O’ Nila, ali je Ejegbeni Jakubu u 65. minutu postavio konačan rezultat.