Slavilo se na "Vezeru", Verder je pobijedio.

BUNDES: "Jarčevi pozelenili" Izvor: MONDO

Ono što je minulih sezona bila uobičajeno, da se pristalice "zelenih" iz Bremena iz nedelje u nedelje raduju, ove jeseni nije tako često.

Zato pobjeda nad, u poslednje vrijeme solidnim Kelnom, dobija na težini - 3:1.

Domaćin je poveo već u 15. minutu, a mrežu Mondragona zatresao je Dijego. U finišu prvog poluvremena uslijedila je ofanziva Kelna, koja nije krunisana izjednačenjem, pa je "jarčeve" stigla kazna.

U poslednjim trenucima pred odlazak na odmor, Verder je udvostručio prednost. Poslije kornera najviše je skočio Naldo i glavom poslao loptu iza leđa Mondragonu.

Tek što su se igrači vratili iz svlačionice, Novaković je vratio nadu saigračima da možda mogu da izbjegnu poraz. U svom stilu se oslobodio Mertesakera i savladao Vizea - 2:1.

Međutim, samo sedam minuta kasnije, u 55, sve dileme je otklonio Almeida, topovskim udarcem sa više od 20 metara, za konačnih 3:1. "Jarčevi" nisu imali snage da se opet vrate u meč.

Duško Tošić, srpski internacionalac u Verderu, je u igru ušao u poluvremenu.

Keln tako nije uspio da ostvari treću uzastopnu pobjedu, a Verder je vezao treću utakmicu bez poraza. "Zeleni" su preskočili na tabeli tri ekipe, uključujući i "jarčeve".