PREMIJER: Berbatov čestitao rođendan Fergusonu!

Mančester junajted pobijedio Midlsbro (1:0) u pretposlednjem meču 20. kola Premijer lige pogotkom Berbatova, kojiim je čestitao rođendan Fergusonu.

PREMIJER: Berbatov čestitao rođendan Fergusonu! Izvor: MONDO

Napadač Mančester junajteda Dimitar Berbatov prvi je donio rođendanski poklon menadžeru Aleksu Fergusonu! Bugarin je pogodio mrežu Midlsbroa (1:0) u pretposlednjoj utakmici 20. kola Premijer lige i osigurao važne bodove u trci za odbranom titule.

"Crveni đavoli" sada imaju sedam bodova minusa u odnosu na vodeći Liverpul, ali i dvije utakmice manje, pa će u slučaju oba trijumfa da preskoče drugoplasirani Čelsi.

Škotski stručnjak u srijedu proslavlja 67. rođendan, i najstariji je trener u Engleskoj, ali je u ponedeljak uveče umalo ostao bez darova u direktnom dvoboju sa Geretom Sautgejtom, najmlađim menadžerom Premijeršipa.

Mančester je dominirao kao što se i očekivalo od svjetskih i evropskih prvaka, ali mreže su mirovale zbog raspoloženog golmana gostiju Rosa Turnbula, koji je u nekoliko navrata sjajno odbranio udarce Kristijana Ronalda i Vejna Runija.

Međutim, ništa nije mogao da napravi u 68. minutu, kada je Berbatov, poslije akcije Majkla Kerika iskoristio sporost odbrane kluba sa "Riversajda" i zakucao loptu u mrežu za 11. ovosezonski trijumf Mančestera.

Sa druge strane, Midlsbro je upisao deseti poraz, koji ga je ostavio nadomak zone ispadanja, i u nastavku sezone, predstoji mu grčevita borba za opstanak.