FA KUP: Sautend odolio Čelsiju!

Ekipa Čelsija nije uspjela da se plasira u četvrto kolo engleskog FA kupa, pošto je na Stamford Bridžu odigrala 1:1 sa trećeligašem Sautendom!

FA KUP: Sautend odolio Čelsiju!  Izvor: MONDO

Aktuelni vicešampion Evrope i jedan od najbogatijih klubova na svijetu vodio je od 31. minuta, kada je Frenk Lampard idealno izveo korner, a Salomon Kalu sproveo loptu u mrežu sa ivice peterca.

Umjesto da još kojim pogotkom osiguraju pobjedu, "plavci" su ušli u finiš računajući da će 1:0 biti dovoljno za plasman u dalje takmičenje. Takva filozofija osvetila im se u 90. minutu, kada je Piter Klark neometan zahvatio loptu glavom i savladao Karla Kudićinija - 1:1.

Klark je golom na svoj 27. rođendan obezbijedio spektakl gradiću od 150.000 stanovnika, koji se nalazi istočno od Londona, na obali Sjevernog mora. Ponovljeni meč biće na programu sredinom januara, kada i četiri utakmice koje su u subotu odložene zbog zaleđenih terena.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za Čelsi, koji je ovim remijem potvrdio da ove sezone nema recept za pobjede na svom stadionu.

Iz kupa su na prvom koraku ispala četiri člana Premijer lige, dva u međusobnim obračunima, a dva od timova iz nižih liga.

Nove bogataše iz Mančester sitija kao gost je deklasirao Notingem forest, dok je Hartpul kod kuće bio bolji od Stouka.