PRIMERA: Nova godina, stari Žigić

Reprezentativac Srbije svom timu donio tri boda sa gostovanja Valjadolidu.

PRIMERA: Nova godina, stari Žigić  Izvor: MONDO

Nikoli Žigiću bilo je potrebno samo 64 minuta u dresu Rasinga iz Santandera da učini ono što je tokom godinu i po dana djelovalo nemoguće u dresu Valensije. Da postigne gol.

I to gol, koji je njegovom novom-starom klubu donio tri boda na gostovanju u Valjadolidu, odakle se rijetko nose bodovi - 0:1 u meču 17. kola Primere.

Na prvom meču poslije povratka u Rasing, za koji je tokom sezone 2006/07 odigrao 35 utakmica i postigao 13 golova, Žigić je presudio meč i tako najavio da bi uskoro mogao da se vrati u takmičarsku i golgetersku formu. Selektor Srbije Radomir Antić to i čeka.

Nekadašnji napadač Crvene zvezde najčešće je bio na tribinama, tokom godinu i po dana u Valensiji, igrao je povremeno u Kupu Španije i Kupu UEFA, tako da je ove zime odlučeno da se vrati na "El Sardinero" kao pozajmljen igrač do kraja sezone.

Derbi dana, u nedelju 4. januara, odigran je u Madridu, gdje je Real jednostavno "morao" da pobijedi Viljareal. I pobijedio je.

Nevjerovatan gol postigao je Arjen Roben u 32. minutu. Lijevonogi Holanđanin uzeo je loptu tik uz desnu aut liniju, na 40-ak metara od gola gostiju, krenuo u trk, nanizao četvoricu defanzivaca Viljareala i pogodio raklje gola Dijega Lopeza - 1:0.

Prethodno je Roben, u 12. minutu, pogodio i prečku, a Real je bio tim koji je dominirao u prvom poluvremenu.

U nastavku, inicijativa je pripala "žutoj podmornici", ali do izjednačenja nije došlo. Viljareal nikada u istoriji nije pobijedio "kraljevski klub" na stadionu Santijago Bernabeu.