SERIJA A: Boško strijelac, Inter izvukao bod

Srpski reprezentativac postigao drugi gol u pobjedi svog tima nad Torinom (3:0). Lider igrao 1:1 sa Kaljarijem.

SERIJA A: Boško strijelac, Inter izvukao bod Izvor: MONDO

Kaljari je zaustavio seriju Intera od osam uzastopnih prvenstvenih pobjeda – 1:1 (0:0).

Domaće navijače na „Đuzepe Meaci“ šokirao je Robert Akvafreska, igrač Intera na pozajmici u Kaljariju!

On je u 65. minutu iskoristio grešku protivničke odbrane, ostao sam na 12-13 metara od gola Žulija Cezara i tu priliku nije propustio – 0:1.

Ipak, poslije vođstva Sicilijanaca reagovao je trener aktuelnog šampiona Žoze Murinjo i na teren poslao dvojicu napadača Krespa i Mansinija.

To mu se isplatilo u 76. minutu jer je Argentinac promiješao zadnji red Kaljarija i pronašao Ibrahimovića koji je samo ćušnuo loptu u mrežu – 1:1.

Akvafreska se ipak obrukao u 83. minutu. Sa četiri metara je promašio prazan gol i lideru šampionata „poklonio“ bod, jer je nedugo zatim na drugoj strani i Munatri promašio odličnu šansu.

Kiks Intera mogao bi da iskoristi Juventus i pobjedom nad Sijenom u nedelju mu priđe na četiri boda.

Đenova je, bar do nedeljnih utakmica 18. kola Serije A, na diobi četvrtog mjesta sa Fiorentinom, sa 32 boda.

Do visoke pozicije na tabeli stigla je pobjedom nad Torinom – 3:0 (1:0).

Pribojavali su se domaći navijači da njihovi ljubimci neće biti efikasni, lišeni pomoći najboljeg igrača Dijega Milita, ali je bojazan bila neopravdana.

U 18. minutu je defanzivac Bjava udarcem glavom poslije kornera doveo Đenovu u vođstvo, a tek što je počelo drugo poluvrijeme Boško Janković je, tada je već bilo jasno, zapečatio sudbinu “bikova”.

Skuli je protutnjao desnim krilom, idealno centrirao, a srpski reprezentativac je pravovremeno uletio i reagovao glavom ispred golmana Serenija. Tako je svoju odličnu igru krunisao prvim golom u dresu Đenove.

Jankoviću je to bio tek drugi start, odnosno šesti nastup za ekipu kojoj se ljetos priključio kao pozajmljen igrač Palerma. Zamijenjen je u 81. minutu.

Konačan rezultat postavio je Mota u 84. minutu, ponovo se mreža gostiju zatresla poslije udarca glavom, ovaj put nakon kornera Jurića.

Torino bi poslije sedmog poraza na gostovanjima (uz dva remija) i preostalih utakmica 18. kola mogao da dospije u opasnu zonu.