PRIMERA: Spektakl komšija, preokret Sevilje

Valensija i Viljareal u sjajnom meču igrali 3:3, dok je Sevilja u La Korunji do pobjede stigla sa igračem manje.

PRIMERA: Spektakl komšija, preokret Sevilje Izvor: MONDO

Valensija i Viljareal su priredili spektakl na „Mestalji“. Na kraju su podijelili plen – 3:3.

Domaćin je već u 10. minutu vodio 2:0, pogocima Barahe i Vilje.

Igralo se zatim obostrano otvoreno, ređale su se šanse, ekipe su u prvom poluvremenu po dva puta pogađale okvir gola, a domaćin je bio znatni bliži novoj radosti.

Umjesto toga, Viljareal je smanjio u poslednjim trenucima prvog dijela preko rezerviste Fuentesa.

Izjednačenje je stiglo u 76. minutu kada je Ljorente zakucao loptu pod prečku, ali je slavlje gostiju trajalo samo tri minuta, jer je tada Edu ponovo doveo domaćina u vođstvo.

To nije bio kraj uzbuđenjima. U 84. minutu Hoakin je faulirao Kapdevilju za čist penal, koji je Rosi pretvorio u bod za „žutu podmornicu“.

Osvajanjem samo boda Valensija je prepustila drugu poziciju na tabeli Primere Sevilji.

Deportivo je u La Korunji vodio, zatim dobio poklon u vidu isključenja igrača Sevilje (zasluženog), ali su gosti stigli do tri boda – 1:3 (1:0).

Bodipo je doveo domaćina u vođstvo u 34. minutu, preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane, kada je nekoliko koraka ušao u šesnaesterac.

Samo četiri minuta kasnije crveni karton dobio je Italijan iz Sevilje, Mareska, zbog namjernog udaranja protivničkog igrača, koji čak nije bio ni u posjedu lopte.

Ipak, gosti su u nastavak meča ušli hrabro i to naplatili.

Kanute je bio dvostruki asistent, oba puta je centaršut uputio sa desnog krila, a Luis Fabijano i Renato su tresli mrežu Aranzubije.

Konačnih 3:1 postavio je rezervista Kapel u sudijskoj nadoknadi kada su igrači Deportiva počeli sa srljanjem.

Tako je Sevilja savladala Deportivo drugi put za tri dana pošto je u srijedu na svom terenu bila bolja u Kupu kralja – 2:1.