SERIJA A: Del Pjero prijeti Interu

Fudbaleri Juventusa iskoristili su kiks Intera u susretu sa Kaljarijem da mu se približe na svega četiri boda.

SERIJA A: Del Pjero prijeti Interu Izvor: MONDO

Popularna "stara dama" u Torinu je savladala Sijenu, a Alesandro Del Pjero još jednom je dokazao da godine nisu prepreka majstorstvu. Ponovo je precizno izveo slobodan udarac i donio Juveu tri boda - 1:0.

Crno-bijeli su do pobede došli znatno teže nego što se očekivalo, s obzirom na to da Sijena od početka sezone boravi u zoni ispadanja ili koje mjesto "iznad crte". Pavel Nedved u 33. minutu je srušen na ivici kaznenog prostora, popularni Pinturikio je namjestio loptu, a golman gostiju Emanuele Manita kapitulirao.

Za razliku od Juventusa, Fiorentina nije uspjela da spriječi iznenađenje na svom stadionu. Leće je stigao na stadion Artemio Franki kao totalni autsajder, ali je učesnika Lige šampiona uhvatio na "krivoj nozi" poslije praznične pauze - 1:2!

Gosti su poveli preko Đakomacija koji je izašao kao pobjednik iz situacije "jedan na jedan" sa Sebastijanom Frejom. Domaćin je izjednačio preko Felipea Mela, koji je bio najviši u skoku poslije centaršuta Santane, ali je samo četiri minuta kasnije Kastiljo postavio konačan rezultat, na gotovo identičan način kao Đakomaci.

Fiorentina za preostalih 65 minuta nije mogla ni da najavi preokret, a slaba utjeha "violi" je TV snimak drugog gola Lećea, koji je pokazao da je Hoze Ignasio Kastiljo u trenutku prijema lopte bio u ofsajdu.

Neuspjeh Fiorentine iskoristio je Napoli koji je uz dosta muke, ali i uz promašen penal Mareka Hamšika, na svom terenu pobijedio Kataniju 1:0 i vratio se na četvrtu poziciju.

Bolonja je po ko zna koji put morala da juri rezultat, ali je zahvaljujući najboljem strijelcu Serije A Marku Di Vaju, brzo izjednačila na 1:1. Do dolaska Siniše Mihajlovića na njenu klupu, Bolonja nije imala nijedan remi u prvenstvenim utakmicama - poslije toga čak sedam!