PRIMERA: Raul slavljenik, Mesi spasilac

Real Madrid donio je sa gostovanja sva tri boda prvi put od oktobra, ali i dalje zaostaje 12 bodova za Barselonom koja je savladala Osasunu.

PRIMERA: Raul slavljenik, Mesi spasilac Izvor: MONDO

Legenda madridskog kluba Raul Gonzales (31 godina) postigao je gol na svom 500. nastupu u bijelom dresu.

Real je na Balearima savladao Majorku rezultatom 3:0, a pobjednik se nazirao poslije prvih dvadesetak minuta, tokom kojih su "kraljevi" rasturili domaćina na sastavne dijelove.

Nije istekao ni treći minut kada je maestralni Arjen Roben na pas Iguaina izašao sam ispred izraelskog golmana Auatea i lako načeo mrežu Majorke. Prednost je duplirana u 17. minutu, ponovo je veći dio posla odradio Gonzalo Iguain, a Raul petom sproveo loptu iza gol-linije.

Napadač koji je na Santjago Bernabeu stigao 1992, kao petnaestogodišnjak, dao je 213. gol u španskom prvenstvu i sada ga samo još tri dijele od Alfreda Di Stefana, najboljeg strijelca u istoriji Reala.

Teško da će Raula nešto spriječiti da obori nekoliko decenija star rekord...

Majorka se u drugom poluvremenu probudila iz letargije, ali je jedini gol u tom dijelu meča opet dao Real. Serhio Ramos u 66. minutu je volej udarcem poslao loptu kroz noge golmana domaćih.

"Kraljevi" su se ovom pobjedom probili na drugo mjesto, ali nisu imali sreće da Barselona protiv Osasune u Pamploni ispusti barem dva, ako ne i sva tri boda. Lider je zadržao velikih 12 bodova prednosti, pošto je golovima Ćavija i Lea Mesija u posljednjih deset minuta preokrenuo rezultat na 3:2.

Barsa je povela u 45. minutu preko Samjuela Etoa, Osasuna je potom stigla nadomak neočekivanog trijumfa golovima Flanja i veterana Pandijanija, ali u finišu nije imala snage da odoli napadima gostiju, koji su bez panike materijalizovali daleko veći kvalitet.

Iznenađenje kola priredio je Atletik iz Bilbaoa, koji je na stadionu Visente Kalderon očitao lekciju neraspoloženom imenjaku iz Madrida. Atletiko je poveo, onda primio tri gola zaredom i ostao bez isključenog Maniša, da bi Dijego Forlan u posljednjim trenucima uspio da ublaži poraz.

Nikola Žigić odigrao je svih 90 minuta za Rasing iz Santandera, ali nije bio "magičan" kao prošlog vikenda, kada je na drugom debiju u zeleno-bijelom dresu dao gol za trijumf u Valjadolidu.

Ovog puta srpski div nije bio strijelac, to je bio Jonatan, ali je Kamunjas u finišu prvog dijela izjednačio rezultat na konačnih Rasing - Rekreativo 1:1.