FRANCUSKA: Bordo diše za vrat Lionu

Bordo je na najbolji mogući način iskoristio subotnji kiks Liona i ubjedljivom pobjedom nad Paris Sen Žermenom 4:0 prišao “lavovima” na samo bod.

FRANCUSKA: Bordo diše za vrat Lionu Izvor: MONDO

Da će ekipa Lorana Blana ostvariti četvrti uzastopni trijumf u francuskom šampionatu bilo je jasno nakon već nakon prvog poluvremena.

Dijavara je već u desetoj minuti doveo Bordo u vođstvo, a Kavenagi je svojim 11. golom ove sezone obezbijedio domaćinu miran odlazak na odmor.

Joan Gurkuf u 70. minutu promiješao je odbranu “svetaca” i preciznim udarcem matirao nemoćnog Landroa za vođstvo od 3:0, da bi blamažu Parižana u Bordou “ovjerio” rezervista Fernando golom tri minute prije kraja.

Mateja Kežman ponovo je gotovo cijeli meč presjedio na klupi da bi ušao u samom finišu, tek toliko da učestvuje u sedmom porazu PSŽ-a ove sezone.

Tabela: Olimpik Lion 39, Bordo 38, Ren 37, Olimpik Marsej 35, Tuluz 34, PSŽ 33, Lil (-1) 32…