SERIJA A: "Zver" pripitomila Sampdoriju

Roma savladala Sampdoriju 2:0 u zaostaloj utakmici devetog kola. Dvostruki strijelac Žulio Baptista, "vučica" u trci za Ligu šampiona.

SERIJA A: "Zver" pripitomila Sampdoriju  Izvor: MONDO

Kad nema Mirka Vučinića ima Žulija Baptiste!

Brazilac je sa dva gola donio Romi nova tri boda - u zaostalom meču devetog kola Serije A Rimljani su na Olimpiku pobijedili Sampdoriju rezultatom 2:0. Baptista je bio strijelac u 21. i 52. minutu.

Prvi gol pao je poslije prekršaja Desene nad Baptistom na dvadesetak metara od gola. Danijele De Rosi preskočio je loptu, a napadač zvani "Zvijer" plasirao udarac preko zida i ostavio golmana nemoćnim - 1:0.

Igrao se sedmi minut nastavka kada je "vučica" udvostručila prednost. David Pizaro je dugom loptom pronašao Baptistu na lijevom krilu, ovaj je napravio jedan, pa drugi dribling i dijagonalom po zemlji pronašao "malu mrežu" za konačnih 2:0.

Roma se ovom pobjedom popela na osmo mjesto, iza gradskog rivala Lacija koji ima tri boda više. Ekipa Lućana Spaletija se poslije očajnog početka sezone polako vraća u trku za plasmanom u Ligu šampiona...

TABELA: Inter 43, Juventus 39, Milan 34, Napoli 33, Fiorentina 32, Đenova 32, Lacio 30, Roma 27, Palermo 26, Katanija 25, Atalanta 24, Udineze 23, Kaljari 22, Sampdorija 20, Sijena 19, Leće 17, Bolonja 16, Torino 15, Ređina 13, Kjevo 10 bodova.