PREMIJER: Đavoli na vrhu, preokret Čelsija

Mančester junajted u posljednjoj minuti meča sa Boltonom osvojio sva tri boda, a Čelsi je na isti način došao do prekreta protiv Stouka.

PREMIJER: Đavoli na vrhu, preokret Čelsija Izvor: MONDO

Gol odluke na Ribok Stadionu u Boltonu postigao je Bugarin Dimitar Berbatov na asistenciju Karlosa Teveza, koji je zamijenio u početnom sastavu „đavola“ povrijeđenog Vejna Runija.

Šampion Engleske do pobjede je došao nakon prave opsade gola domaćina u kojoj je najbolji igrač Boltona golman Jusi Jaskelainen konačno kapitulirao.

Finac je prije toga bio sjajno branio i bio noćna mora za Kristijana Ronalda kojem je odbranio nekoliko dobrih pokušaja iz slobodnih udaraca.

Najbolju priliku za Bolton propustio je Fabris Muamba u prvom poluvrmenu, kada je njegov šut iz daljine Van der Sar odbio iznad gola.

Stouk Siti bio je na pragu senzacionalne pobjede protiv Čelsija pošto je do 88. minuta vodio pogotkom Rorija Delapa na isteku jednog sata igre, ali ipak nije uspio doći do svog prvog gostujućeg trijumfa ove sezone.

Brazilac Beleti dve minute prije kraja poravnao je na 1:1, da bi Frank Lampard pogotkom bukvalno u posljednjim sekundama sudijske nadoknade izazvao erupciju oduševljenja na Stamford Bridžu.

Prekret je viđen i na „Stadionu svjetlosti“ u Sandelendu gdje je Aston Vila sa desetoricom igrača uspjela da nadoknadi minus iz prvog poluvremena i dođe do trijumfa od 2:1 kojim je zadržala četvrtu poziciju na tabeli.

Arsenal nije propustio priliku da zadrži priključak za vodećim ekipama pobijedivši u gostima Hal rezultatom 3:1. Tvorci nove pobjede za "tobdžije" bili su Samir Nasri i Niklas Bendtner u samom finišu utakmice.
Mančester Siti pogotkom Zabalete ostvario je minimalnu pobjedu nad Viganom, a Blekburn i Vest Bromvič su ostvarili ubjedljive pobjede od 3:0 nad Njukaslom, odnosno Midlsbrom.

Liverpul će u ponedjeljak imati priliku da se vrati na vrh tabele, a za to mu je potrebna pobjeda u gradskom derbiju protiv Evertona.