FRANCUSKA: Pobjede Liona i Bordoa, gol Đorđevića

Lion i Bordo pobijedili u 21. kolu francuskog šampionata i zadržali "status kvo" na tabeli!

FRANCUSKA: Pobjede Liona i Bordoa, gol Đorđevića Izvor: MONDO

Sedmostruki prvak Francuske Olimpik Lion zabilježio je pobjedu u 21. kolu šampionata poslije posta od tri meča, ali nije se odlijepio Bordou, koji je slavio na gostovanju u Nantu (2:1).

Utješni pogodak za "kanarince" postigao je u 89. minutu Filip Đorđević, koji je u igru ušao sa klupe, ali je to bilo nedovoljno da ekipa Lorana Blana ne odnese kući u Bordo cijeli plijen i ponovo dođe do boda zaostaka u odnosu na lidera. Strelci za "žirondince" bili su Gurkuf i Čamak.

Poslije serije loših rezultata, odnosno samo jednog trijumfa u poslednjih šest utakmica, "lavovi" su osvojili bodove u Grenoblu (2:0). Ekipu bosanskog stručnjaka Mehmeda Baždarevića načeo je Ederson u 15. minutu, da bi 12. trijumf ove sezone ovjerio Delgado 13 minuta prije kraja.

Cijelu utakmicu za Grenobl solidno je odigrao Milivoje Vitakić, kao i Milan Biševac u dresu Valensijena, koji je remizirao u Lorijenu (1:1).

Fudbaleri Olimpika iz Marseja očekivano su slavili nad fenjerašem Avrom (2:0), dok je Tuluz deklasirao Nansi (3:0), prvenstveno zahvaljujući sjajnom prvom strijelcu lige - Žinjaku. Veteran je na svoj golgeterski konto dodao još jedan, ukupno 13. ovosezonski pogodak.