PRIMERA: Petarda Barse za plus 15!

Mesi, Anri, Eto, Anri, Eto... Depor je sa "Kamp Nou" stadiona otišao sa pet komada u mreži, a Real Madrid sada zaostaje 15 bodova za Barselonom

PRIMERA: Petarda Barse za plus 15! Izvor: MONDO

Fudbaleri Barselone se ne šale… Iako imaju ogromnu prednost nad Real Madridom i ostatkom Primere, nisu propustili priliku da torpeduju Deportivo iz La Korunje (5:0) u prvom susretu 19. kola.

Na krilima Tijerija Anrija i Kamerunca Samjuela Etoa, dvostrukih strijelaca, ali i mozga katalonskog tima Lea Mesija, koji je načeo goste sa "Riazora", Barsa je stigla do nove pobjede i čak 15 bodova prednosti u odnosu na najljućeg rivala sa "Bernabeua".

Pitanje pobjednika u subotu uveče riješeno je već u prvom poluvremenu, ako se uopšte iko na "Nou Kampu" i pitao o konačnom ishodu…

Argentinac Mesi je u 21. minutu prekrsasnim udarcem savladao Aranzubiju, da bi francuski velemajstor uduplao prednost nakon samo šest minuta. Eto je u finišu prvog dijela ovjerio trijumf, ali ni tada igrači Pepa Gvardiole nisu stali.

Nastavili su da grizu i stvaraju prilike, i da je bilo malo sportske sreće, mogli su i do ubjedljivijeg trijumfa. Ipak, dva puta su u nastavku pronašli put do mreže galicijskog kluba – Anri je drugi put pogodio u 82. minutu, dok se Eto po broju golova izjednačio sa Francuzom iz jedanaesterca, koji je dosuđen akon što je golman Depora oborio Karlesa Pujola i zaradio crveni karton.

Sevilja je u finišu golom Renata osvojila bodove u dvoboju protiv Numansije i preskočila "kraljevski klub" na drugoj poziciji.