SERIJA A: Inter pukao u Bergamu!

Inter doživio drugi prvenstveni poraz ove sezone i omogućio Juventusu da mu priđe na "minus jedan". Janković strijelac, Mihajlović pobijedio.

SERIJA A: Inter pukao u Bergamu! Izvor: MONDO

Ekipa Atalante dolila je ulje na vatru u trci za "skudetom", pošto je u nedelju popodne ubjedljivo pobijedila Inter (3:1) i tako omogućila Juventusu da eventualnim trijumfom nad Laciom priđe lideru na samo jedan bod zaostatka.

Crno-plavi iz Bergama potvrdili su reputaciju krajnje negostoljubivog domaćina, pošto su golovima Flokarija i veterana Donija (dva) već u prvom poluvremenu stekli nevjerovatnih 3:0.

Počasni pogodak za tim Žozea Murinja dao je Zlatan Ibrahimović, i to u 90. minutu. U teškom porazu Intera učestvovao je i Dejan Stanković...

Poraze Napolija i Fiorentine iskoristila je Đenova, koja se sa tri boda osvojena u Lećeu vinula na četvrto mjesto i kada bi se sezona završila danas, klub koji je ne tako davno bio standardni drugoligaš, ušao bi u kvalifikacije za Ligu šampiona!

Reprezentativac Srbije Boško Janković doveo je Đenovu u vođstvo sredinom drugog poluvremena, a "tačku na i" stavio je Skuli.

Veoma važne bodove u borbi za opstanak osvojila je Bolonja. Sastav Siniše Mihajlovića u pravom trenutku je razbio tradiciju remija i slavio na teškom gostovanju u Kataniji - 2:1, golovima provjerenih strijelaca Marka Di Vaja i Brazilca Adailtona.

Seriju golova nastavio je i Žulio Baptista. U srijedu je postigao oba gola u pobjedi nad Sampdorijom, a ovog puta "uz zvuk sirene" donio Romi trijumf u Torinu. Sa tih šest bodova "vučica" je definitivno uhvatila priključak sa ekipama iz vrha tabele.