PREMIJER: "Pijevci" čuvaju fenjer!

Totenhem nije uspio da pobjegne sa dna Premijer lige, odigravši neriješeno sa Portsmutom (1:1) u 22. kolu šampionata Engleske.

PREMIJER: "Pijevci" čuvaju fenjer! Izvor: MONDO

Menadžer "pijevaca" Heri Rednap konstatno se hvatao za glavu jer su njegovi napadači poštedili klub, koji je napustio u oktobru prepustivši klupu Toniju Adamsu.

Osim činjenice da su zadržali "fenjer", Totenhem je prekinuo stoprocentni učinak protiv "mornara" na Vajt Hart Lejnu jer je u prethodnih pet mečeva zabilježio trijumfe.

Portsmut je prvi stigao do prednosti u 59. minutu projektilom Dejvida Nadženta, koji je odsjeo u donjem desnom uglu Aurelija Gomeša. Deset minuta kasnije poravnao je Džermejn Defo, povratnik u Totenhem upravo iz Portsmuta, poslije sjajnog dodavanja Luke Modrića.

Do kraja su domaći stvorili pregršt stopostotnih prilika, ali onu iz 80. minuta, koja se u fudbalskom žargonu zove "mrtvi zicer" propustio je Daren Bent - sam kao duh je sa pet metara glavom šutirao pored gola!

U ranijem terminu Vest Hem je savladao Fulam (3:1) i preskočio ga na osmom mjestu prvenstvene tabele, s tim da tim Roja Hodžsona ima dvije utakmice manje.

Italijan David Di Mikele načeo je goste na samom početku utakmice na "Apton Parku", da bi vezni igrač Fulama Pol Kančelski u 22. minutu ljevicom skinuo paučinu iz gornjeg desnog ugla svog bivšeg tima - 1:1.

Ipak, u drugom poluvremenu, "čekićari" su do cijelog plena stigli poslije opravdano dosuđenog penala nad Karltonom Kolom, koji je u 59. minutu skrivio Kančelski.

Siguran egzekutor sa "kreča" bio je Mark Nobl, da bi se isti igrač nešto kasnije asistencijom revanširao upravo Kolu za konačnih 3:1.