FRANCUSKA: PSŽ drži priključak

PSŽ je uz dosta muke uspio da kod kuće savlada "davljenika" Sošo 2:1, a Monako prokockao vođstvo protiv Kaena i na kraju remizirao 2:2.

FRANCUSKA: PSŽ drži priključak Izvor: MONDO

Navijači Pari Sen Žermena još uvijek mogu da sanjaju o plasmanu u Ligu šampiona. Njihovi ljubimci u nedjelju su savladali kod kuće Sošo i došli do bodova kojima su održali priključak sa ekipama iz samog vrha tabele francuske prve lige.

Sošo se još jednom pokazao kao srećna ekipa za ekipu Pola Le Guena.
U posljednjem kolu prošle sezone Parižani su upravo trijumfom protiv Sošoa 2:1 došli do tri boda kojima su se spasli ispadanja iz francuske elite, a istim rezultatom završen je i ovaj prvenstveni duel.

“Sveci” su došli u vođstvo pogotkom najboljeg strijelca Oroa iz penala u samom finišu prvog dijela, ali već na početku nastavka gosti su poravnali.
Čeh Vaclav Sverkos upisao se u strijelce u svom drugom nastupu u francuskoj ligi otkako je došao u Sošo iz Banjika iz Ostrave

Parižani su u 63. minutu ipak uspjeli da dođu do cijelog plijena, kada je mrežu Gavanona pogodio Pegi Lujindula.

Tim iz francuske prijestonice za koji je Mateja Kežman osigrao posljednjih osam minuta oštećen je na početku utakmice kada je sudija Erik Pule igranje rukom gostujućeg golmana van šesnaesterca umjesto crvenim kaznio žutim kartonom.

PSŽ trenutno zauzima šestu poziciju na tabeli sa šest bodova zaostatka vodećim Lionom, dok se Sošo nalazi na 18 poziciji sa isto toliko osvojenih bodova iz 21 odigrane utakmice.

Monako je prokockao vođstvo od 2:0 na gostovanju Kaenu i tako ostao u donjem dijelu tabele. “Kneževi” su imali sva tri boda u džepu do posljednjeg minuta, ali onda je veznjak domaćih Nive pogodio za konačnih 2:2.

U posljednjoj utakmici 21. kola Lil je na svom stadionu minimalnim rezultatom savladao Ren koji je nakon ovog poraza ostao na četvrtoj poziciji.