PRIMERA: Gol Žigića vrijedan tri boda

Efikasni dvometraš prije dve nedjelje je rastužio Valjadolid, a ovog puta publiku u predgrađu Madrida: Hetafe - Rasing 0:1.

PRIMERA: Gol Žigića vrijedan tri boda Izvor: MONDO

Gdje bi Nikoli Žigiću bio kraj, u fudbalskom smislu, da nije ni odlazio iz Santandera?

Ovo pitanje mora se postaviti poslije drugog uzastopnog gostovanja, na kojem je ekipa Rasinga trijumfovala zahvaljujući pogotku reprezentativca Srbije.

Efikasni dvometraš prije dve nedjelje je rastužio Valjadolid, a ovog puta publiku u predgrađu Madrida: Hetafe - Rasing 0:1, strijelac Žigić u 24. minutu na asistenciju Serana.

Tim koji je otišao na prazničnu pauzu kao jedan od kandidata za ispadanje, dvadesetak dana poslije povratka Žigića iz Valensije nalazi se u sredini tabele!

Real Madrid potisnuo je Sevilju sa druge pozicije, pošto je na Santjago Bernabeu napravio preokret u susretu sa Osasunom. Gosti su dobili prvo poluvrijeme golom Iranca Nekunama, ali su "kraljevi" vrlo brzo preokrenuli rezultat preko Serhija Ramosa i Gonzala Iguaina.

Konačnih 3:1 za Real postavio je Roben u posljednjem minutu, s tim da su gosti tada već igrali bez prestrogo isključenog Huanfrana.

Viljareal se pobjedom nad Majorkom održao u trci za mjestima koja vode u Ligu šampiona, a u tu grupu se poslije serije dobrih rezultata umiješala i Malaga. Plavo-bijeli u nedjelju nisu imali milosti prema Espanjolu (4:0), koji se sa Majorkom i Osasunom izdvojio u zoni ispadanja.

Valensija je dva puta vodila na gostovanju u Baskiji, ali je na kraju ostala praznih šaka, pošto je Hoseba Ljorente u 90. minutu iskoristio penal! Četvrto mjiesto, na kojem se nalaze "slijepi miševi", postaje sve više dostupno i drugim timovima...