Remi Lacija i Juventusa

Ekipa Juventusa nije iskoristila poraz Intera u Bergamu da se približi lideru na bod zaostatka, ali jeste na tri!

Remi Lacija i Juventusa Izvor: MONDO

"Stara dama" je u jednom od derbija 19. kola Serije A remizirala sa Laciom na Olimpiku - 1:1. Domaći su poveli preko Kristijana Ledezme u 25. minutu, a samo pet minuta kasnije izjednačio je Olof Melberg.

Na tabeli vodi Inter sa 43 boda, Juventus je sakupio 40, Milan 37, Đenova 35, Napoli 33, Fiorentina 32, Lacio 31, Roma 30.

Rimljani su poveli zahvaljujući previdu Aleksa Maningera. Ledezma je izveo slobodan udarac skoro iz "mrtvog ugla", austrijski golman pokušao je da izboksuje loptu, ali je loše procijenio njen let, pa se ona odbila od stative i završila iza njegovih leđa - 1:0.

Radost domaćih nije dugo trajala. Stameni švedski štoper udarcem glavom poslije kornera postigao je prvi gol u dresu torinskog tima i postavio konačan rezultat.

Ni jedni ni drugi nisu se zadovoljili podjelom bodova, pa je u finišu bilo veoma uzbudljivo pred oba gola.

Gosti su bili blizu pobjede u 82. minutu, kada je Nikola Legrotalje sa dvadesetak metara pogodio stativu. Lacio će žaliti za promašajem Paskvalea Fođe, koji je u sudijskoj nadoknadi vremena bio "za dlaku" kratak da pas Tomasa Rokija sprovede u mrežu.

Narednog vikenda će vodeći tandem igrati kod kuće. Juventus u subotu dočekuje Fiorentinu, a Inter u nedjelju uveče Sampdoriju. Milan putuje u Bolonju, a Roma u Napulj, tako da bi opet mogla da profitira Đenova, koja će ugostiti Kataniju.