Mančester u finalu, Tošić na čekanju

Posljednju dilemu oko imena finaliste Karling kupa razriješio je Kristijano Ronaldo, golom iz novog penala u 89. minutu

Mančester u finalu, Tošić na čekanju  Izvor: MONDO

Zoran Bambi Tošić još malo će pričekati na svoj debi u dresu Mančester junajteda, mada je u utorak uveče bio do sada najbliži događajima na terenu čuvenog stadiona Old traford.

Pobjedu Mančestera nad Derbi Kauntijem 4:2 i plasman "đavola" u finale Karling kupa (ukupnim rezultatom 4:3), Tošić je posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Iako je postojala mogućnost debija, objektivno je iznenađenje i to što se reprezentativac Srbije našao među 16 igrača, pošto je ser Aleks Ferguson na zvaničnom predstavljanju Tošića rekao da će mu biti potrebno bar još šest nedjelja da se potpuno prilagodi uslovima u engleskom fudbalu.

Bila je to nagrada Bambiju za dobar rad na treninzima i što je, kako kažu u Mančesteru, za samo desetak dana ispoljio veliku želju da se dokaže.

Ferguson je u revanš susretu sa Derbijem izveo kombinovan sastav, ali je u drugom poluvremenu ipak odlučio da uvede Kristijana Ronalda, ne želeći da bilo šta rizikuje.

Što se tiče rezultata, za takvim potezom nije bilo preke potrebe, jer je Mančester za prvih pola sata stekao velikih 3:0 - strijelci su bili Nani (16. minut), Džon O'Ši (22) i Karlos Tevez (32).

Tračak nade Derbiju donio je odlični Barns, koji je u 80. minutu smanjio na 3:1 iz penala.

Posljednju dilemu oko imena finaliste Karling kupa razriješio je Kristijano Ronaldo, golom iz novog penala u 89. minutu, a Barns je spektakularnim golom u poslednjim trenucima meča donio Derbiju utjehu da se nije obrukao protiv velikana.

U drugom revanšu polufinala u srijedu će se sastati Barnli i Totenhem (prvi meč 1:4).