Totenhem i Mančester za Karling kup

Drugoligaš Barnli je na putu do polufinala engleskog Liga kupa eliminisao tri člana Premijer lige iz Londona, ali ne i Totenhem.

Totenhem i Mančester za Karling kup Izvor: MONDO

Barnli je u prvom polufinalnom susretu poražen rezultatom 4:1, u revanšu je pred svojim navijačima vodio sa 3:0 do tri minuta prije kraja, kada su Roman Pavličenko i Džermejn Defo srušili njegove nade u okršaj sa Mančester junajtedom u finalu.

Domaći su do ubjedljivog vođstva stigli golovima Blejka u 34, Mekena u 73. i Rodrigeza u 88. minutu. Da se igralo po pravilima evropskih kupova, oni bi postali ukupni pobjednici, ali u Karling kupu se pravilo gola u gostima računa tek na kraju produžetaka dva puta po 15 minuta.

Igrao se 118. minut, a Barnli je još uvijek imao rezultat za prolaz. Tada je Pavličenko poslao neodbranjiv šut u donji desni ugao, da bi Defo u posljednjim trenucima utakmice "dokusurio" šokiranog domaćina.

Totenhem će narednog mjeseca na Vembliju braniti trofej, osvojen prošle godine u finalu sa Čelsijem.

Barnliju ostaju uspomene na pobjede nad Fulamom, Čelsijem i Arsenalom u prethodnim rundama Karling kupa 2008/09. Ni to nije malo za klub koji je posljednji trofej osvojio 1960. godine.