Red Bul dao krila Partizanu

Parni valjak je odlično startovao. Partizan je u prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Beleku savladao Salcburg - 4:2 (3:2).

Red Bul dao krila Partizanu  Izvor: MONDO

Utakmica je obilovala uzbuđenjima, golovima, penalima...

Trener Slaviša Jokanović je u prvom poluvremenu ukazao šansu snagama koje su iznijele najveći teret u jesenjem dijelu sezone, a od novajlija je u tom periodu igrao samo Brana Ilić, kao partner Dijari u napadu.

Do odlaska na odmor crno-bijeli su vodili 3:2.

Goleada je mogla da počne već u 5. minutu, ali igrač šampiona Austrije Janko nije realizovao najstrožu kaznu. Partizan je taj promašaj kaznio u 11, strijelac je bio Ljajić.

Janko se iskupio nedugo zatim (21. minut) izjednačujućim pogotkom, a za razliku od njega Opdam i Fejsa su bili precizni sa bijele tačke, pa je u 40. minutu bilo 2:2.

Da prvak Srbije ponovo povede pobrinuo se tamnoputi tandem. Moreira je u svom stilu "izbacio" Dijaru, koji šansu nije propustio - 3:2.

U nastavku je Jokanović ukazao priliku svim novim igračima, uključujući i Letonca Pereplotkinsa, koji je na probi.

Red Bul Salcburg je mogao do izjednačenja u finišu utakmice, ali su Austrijanci propustili dvije šanse, pa ih je ponovo stigla kazna.

"Dželat" je bio u 89. minutu bio gorostasni Brazilac Vašington.

U prvom poluvremenu su za Partizan igrali: M. Božović, Stevanović, Knežević, Gavrančić, Obradović, Fejsa, Žuka, Moreira, Ljajić, Dijara, Ilić.

U drugom su na teren istrčali: D. Božović, Stević, Kosorić, Jovanović, Brežančić, Petrović, Tomić, Pereplotkins, Bogunović, Dos Santos, Vašington.

Narednu utakmicu Partizan igra protiv rumunskog Kluža 27. januara.