PRIMERA: Barsa ekspres, Osasuna iznenadila

Barsa u prvom nije dala nijedan, a onda je potukla Numansiju u drugom dijelu. Osasuna otkinula bod Viljarealu.

PRIMERA: Barsa ekspres, Osasuna iznenadila Izvor: MONDO

Ne daj Bože da natrčiš na razigranu Barselonu, a fudbaleri katalonskog kluba ove sezone izgleda da su ušli u pravu formu!

Numansija je na Kamp Nou izvukla častan poraz - 1:4 (0:0). Rezultat je više nego povoljan po goste, jer su Mesi, Eto, Anri, Inijesta i ostali mogli da zabilježe možda i dvocifrenu pobjedu.

Poslije "mirovanja mreža" u prvom poluvremenu, tek što je počelo drugo poluvrijeme, dok neki na stadionu još nisu ni otvorili novu kesicu "sportova za zube", Mesi i Eto su se pobrinuli da na semaforu piše lagodnih - 2:0.

Numansija je, hm, "zaprijetila" u 60. minutu preko Barkera, ali gostima je bilo možda bolje da "ne čačkaju mečku". Opet je Barsi trebalo samo pet minuta da u tom vremenskom intervalu postigne dva gola - ovog puta Tjeri Anri i Mesi.

Naravno, u svakoj gol-akciji učestvovala su sva trojica golgetera i svako je izveo po neku "minijaturu". Do kraja meča, Mesi je mogao da postigne bar još jedan gol, a najbliži het-triku bio je u 87. minutu kada je njegova lob-lopta odskakutala tik pored mreže već savladanog golmana Numansije Huana Pabla.

Numansija je poslednjih desetak minuta igrala sa igračem manje, ali ni dvojica više im ne bi pomogla.

U drugom meču subotnjeg programa Primere, do ovog kola poslednjeplasirana Osasuna "otkinula" je bod petoplasiranom Viljarealu i to na njegovom terenu. Bilo je 1:1.