PRIMERA: Novi podvig Žigića i Rasinga

Treće gostovanje Rasinga iz Santandera od povratka Nikole Žigića i treća pobjeda, uz treći gol srpskog reprezentativca! Ove nedelje pala je Sevilja!

PRIMERA: Novi podvig Žigića i Rasinga  Izvor: MONDO

U meču 20. kola Primere, na Sančez Pichuan stadionu u Andaluziji, Rasing je pobijedio domaćina sa 2:0, a drugi gol postigao je povratnik u tim, poslije godinu i po dana ignorisanja u timu Valensije.

Žigić je pokopao nade Sevilje da može do preokreta u drugom poluvremenu. Golom u prvom minutu nastavka, Srbin je povisio na 2:0, a u tim trenucima njegov tim je uveliko igrao sa desetoricom, jer je još u 32. minutu isključen Serano.

Vodeći gol za Rasing postigao je Navas u 24. minutu.

Od kada se početkom godine Žigić vratio u Rasing, na šestomjesečnu pozajmicu, postigao je tri gola na četiri meča, a njegovi potezi donijeli su minimalne pobjede Santanderu na gostovanjima u Valjadolidu i predgrađu Madrida, timu Hetafea.

Rasing je potvrdio epitet izuzetno neugodnog gosta, sa skorom 5-2-4 van svog stadiona, gdje je zaradio više bodova neko na "El Sardineru" (2-5-2).
Majorka je iskoristila lošu formu Valensije da prekine crnu seriju - 3:1.
Real je golom Raula u poslednjem meču ovog kola savladao Depotivo.

"Slijepi miševi" su pali na Balearima što je prva pobjeda Majorke poslije 11 utakmica! Sa ta tri boda je prepustila "fenjer" Osasuni, koja je u subotu iznenadila osvajanjem boda na gostovanju Viljarealu.

Još jedan tim sa dna tabele se "omrsio" u 20. kolu. Doduše, Espanjol ni u 11. uzastopnom meču nije osjetio slast pobjede, ali je "otkinuo" bod Valjadolidu.

I Hetafe je pobijedio. To je vijest zato što je u prethodna četiri kola pretrpio isto toliko poraza. Ceh je platio Sporting iz Hihona - 5:1.