PREMIJER: Vidić strijelac, igrao i Tošić

Mančester junajted u utorak je sa ubjedljivih 5:0 savladao Vest Bromvič Albion, Nemanja Vidić opet je zabio, a Zoran Tošić ponovo ušao u igru.

PREMIJER: Vidić strijelac, igrao i Tošić Izvor: MONDO

„Fenjeraš“ Vest Bromvič odolijevao je do 22. minuta kada je Bugarin Dimitar Berbatov doveo engleskog šampiona u vođstvo, a sve nade domaćina da mogu bar do boda ugašene su u 40. minutu kada su ostali bez Robinsona koji je zbog grubog starta nad Parkom morao u svlačionicu.

Isključenje kapitena, kao da je zbunilo golmana Vest Bromviča Skota Karsona. Povremeni čuvar mreže Gordog Albiona četiri minute kasnije ispustio je loptu nakon centaršuta a Tevez se našao na pravom mjestu i udvostručio prednost gostiju.

Karson je ponovo kapitulirao na isteku sata igre, a strijelac je bio Nemanja Vidić. Srpski štoper sjajno je skočio nakon kornera i postigao svoj četvrti gol ove sezone. Još toliko mu treba da stigne rekord Leskota kao najboljeg strijelca među odbrambenim igračima u Premijer ligi.

Tačku na i, tačnije dve, stavio je najbolji igrač na svijetu Kristijano Ronaldo pogocima u 65. i 73. minutu. Nakon toga Aleks Ferguson ubacio je u vatru i Zorana Tošića koji je u posljednjih petnaest minuta odigrao sasvim, solidno, bez značajnijih prilika da ugrozi protivnički gol, ali i bez velikih grešaka.

Totenhem je u direktnom okršaju sa Stouk sitijem slavio 3:1 i tako se malo udaljio od samog dna tabele.
Sanderlend je na svom terenu pogotkom Džonsa savladao Stouk, a istim rezultatom Aston Vila slavila je na gostovanju Portsmutu i tako zadržala četvrtu poziciju.