SERIJA A: Stanković za "plus 6"

Kapiten srpske reprezentacije strelac i asistent u pobjedi Intera u Kataniji. Time je šampion pobjegao pratiocima koji su kiksnuli.

SERIJA A: Stanković za "plus 6" Izvor: MONDO

Inter je ponovo na "plus 6" u odnosu na najbližeg pratioca. Aktuelni šampion Italije je, najviše zahvaljujući Dejanu Stankoviću, slavio u Kataniji i iskoristio poraz Juventusa u Udinama da mu odmakne.

U trci vodećih posustaje i Milan, koji je samo remizirao sa Đenovom na "San Siru" i sada za liderom zaostaje osam bodova.

Stanković je u 5. minutu utakmice na Siciliji, kao tane uletio na peterac domaćina, i udarcem glavom u vođstvo pretvorio sjajnu asistenciju Kruza.

Katanija je mogla do izjednačenja. Gol Paolućija je (sumnjivo) poništen zbog opasne igre Morimota, od 33. minuta je igrala sa igračem više poslije isključenja Miuntarija, Maskara je pogodio stativu...

Umjesto toga, gosti su duplirali prednost. Ibrahimović, koji je u prvom poluvremenu pogodio prečku, u 71. minutu je rutinski savladao golmana Katanije Bizarija pošto ga je Stanković idealno uposlio - 2:0.

Juventus je prije gostovanja na "Friuliju" imao šest pobjeda u poslednjih sedam kola, ali je zaustavljen od Udinezea (2:1). "Stara dama" je bila lišena pomoći bolesnog Del Pjera što je iskoristio domaćin i uknjižio "trojku" poslije 11 utakmica posta.

Dejvid Bekam je postigao drugi gol u dresu Milana. I to kakav. Izveo je "skraćeni korner" sa lijeve strane i direktno gađao i pogodio gol.

Ipak, "rosoneri" nisu uspjeli da nanesu prvi poraz Đenovi, za koju je Boško Janković igrao od 39. minuta, poslije osam kola, jer je Dijego Milito izjednačio u 87. minutu.

Tim Siniše Mihajlovića se brzo oporavio od debakla na svom stadionu protiv Milana, pa je srpski stručnjak uknjižio drugu pobjedu u 12. utakmici na klupi Bolonje (uz devet remija).

Volpi je u 80. minutu donio veliku radost Mihajloviću i njegovim izabranicima, koji su tako nastavili ubrzano bjekstvo iz opsane zone. Iskoristili su remije u direktnim duelima poslednje četiri ekipe na tabeli (Kijevo - Leće 1:1, Torino - Ređina 0:0).