PREMIJER: Mido otkinuo bodove Liverpulu!

Egipćanin u finišu postigao gol protiv Liverpula (1:1) i pomogao Mančester junajtedu da sačuva dva boda viška. Čelsi se izjednačio sa Redsima.

PREMIJER: Mido otkinuo bodove Liverpulu! Izvor: MONDO

Liverpul je u 23. kolu propustio priliku da se bodovno izjednači na vrhu Premijer lige sa Mančester junajtedom, odigravši neriješeno u gostima kod Vigana (1:1).

Bivši napadač Midlsbroa, Egipćanin Hosam Mido postigao je gol iz penala u 83. minutu u svom debiju za Vigan, onemogućivši gostima da se "ravnopravno" bore za titulu sa "crvenim đavolima", koji imaju i utakmicu manje.

Kiks kluba sa "Enfilda" iskoristio je Čelsi i pobjedom nad Midlsbroom (2:0) poravnao se na drugom mjestu prvenstvene tabele.

Ekipa Rafaela Beniteza bila je bolja na "JJB" stadionu i prva stigla do prednosti zahvaljujući Josiju Benajunu. Izraelac je u 41. minutu iskoristio smušenost domaće odbrane i na pas Havijera Maskerana, matirao golmana Majkla Polita – 1:0.

Ipak u samom finišu susreta, poslije prekršaja Lukasa nad rezervistom Džejsonom Kumasom, dosuđen je penal, koji je rutinski realizovao Egipćanin.

Mnogo se očekivalo od njegovog reprezentativog kolege Amira Zakija, ali ga je odbrana gostiju odlično čuvala u srijedu uveče.

Fudbaleri Čelsija "plašili" su svoje navijače i menadžera Luisa Felipe Skolarija 60 minuta utakmice sa Boroom, ali ih je Salomon Kalu, sa dva pogotka razriješio muka.

Arsenal se bombom Robina van Persija u sudijskoj nadoknadi spasio poraza na "Gudisonu" protiv Evertona (1:1), a slična stvar dogodila se na "Ivud Parku", gdje je.u derbiju začelja Blekburn iščupao bod, iako je gubio od Boltona sa 2:0.