PREMIJER: Mido pokvario posao Liverpulu!

Liverpul ispustio dva boda u Viganu i propustio priliku da se poslije 23. kola izjednači na vrhu tabele sa Mančester junajtedom.

PREMIJER: Mido pokvario posao Liverpulu!  Izvor: MONDO

Doskorašnji napadač Midlsbroa, Egipćanin Hosam Hasan Mido, debitovao je za Vigan i izjednačio rezultat iz penala u 83. minutu. Time je Liverpul napravio još jedan korak unazad u borbi za titulu sa "crvenim đavolima", koji imaju dva boda više i utakmicu manje.

Kiks Liverpula godio je i Čelsiju, koji ga je sustigao pobijedivši Midlsbro rezultatom 2:0.

Ekipa Rafaela Beniteza bila je bolja na "JJB" stadionu i povela zahvaljujući Josiju Benajunu. Izraelac je u 41. minutu iskoristio smušenost domaće odbrane i na pas Havijera Maskerana matirao golmana Majkla Polita - 1:0.

U finišu susreta, poslije prekršaja Lukaša Leive nad rezervistom Džejsonom Kumasom, dosuđen je penal, koji je rutinski realizovao Mido.

Mnogo se očekivalo od njegovog reprezentativog kolege Amra Zakija, koji je jesenas na Enfildu dva puta zatresao mrežu Liverpula, ali ga je odbrana gostiju ovog puta odlično čuvala.

Fudbaleri Čelsija "plašili" su svoje navijače i menadžera Luisa Felipe Skolarija 60 minuta utakmice sa Midlsbroom, ali ih je Salomon Kalu, sa dva pogotka, poštedio daljeg mučenja.

Arsenal se "bombom" Robina van Persija u sudijskoj nadoknadi spasio poraza od Evertona na Gudison parku, a slična stvar dogodila se u Blekburnu, gdje je.u derbiju začelja domaćin iščupao bod, iako je gubio od Boltona sa 2:0.