• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Pele: Osjećam dio krivice za Robinjove postupke

Brazilac Pele izjavio je da je duboko razočaran nedoličnim postupcima nekolicine vrhunskih brazilskih igrača.

Događaji su kulminirali najnovijim skandalom sa Robinjom, optuženim za silovanje jedne 18. godišnje devojke.
"Ovaj skandal samo može da šteti fudbalu i našoj zemlji uopšte", rekao je Pele kritički se osvrnuvši i na ponašanje još dvojice asova brazilskog i svjetskog fudbala - Adrijana i Ronalda.
"Razočaran sam jer je moja generacija svojevremeno mnogo učinila za fudbal, kao i za mlade igrače koji su došli na naše mjesto. Danas je tužno gledati kako jedan reprezentativac, umjesto da bude prototip ponašanja mladih ljudi širom svijeta, čini upravo suprotno i bruka sebe i svoju zemlju", rekao je Pele.
Član reprezenatcije "karioka" koja je tri puta osvajala titulu svjetskog prvaka (1958, 1962. i 1970) dodao je da i on osjeća dio krivice za formiranje igrača koji je ponikao u Santosu.
"U prošlosti sam i ja bio medju onima koji su učili Robinja i davali mu savjete. On je sada odrastao čovjek i teško da može mnogo da se utiče na njega. To ipak, ne umanjuje osjećaj krivice koji imam u formiranju Robinja. On je i moja kreacija...", rekao je Pele.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC