BUNDES: Panta pokvario debi Petkoviću

Poslije trijumfa Hamburgera nad Bajernom u petak i subotnje pobjede Hofenhajma nad Kotbusom, debitant u Bundesligi je ponovo na čelu kolone.

BUNDES: Panta pokvario debi Petkoviću Izvor: MONDO

Kiks Bavaraca iskoristila je i Herta, koja je slavila protiv Ajntrahta i domogla se drugog mesta poslavši aktuelnog šampiona tek na četvrtu poziciju. Najzaslužniji za uspjeh ekipe iz Berlina je bio Marko Pantelić.

Srpski internacionalac je bio dvostruki strijelac i tako čak i neutralisao promašen penal saigrača Sisera pri rezultatu 1:0.

Za tim iz Frankfurta debitovao je Nikola Petković, doskorašnji bek Crvene zvezde.

Hofenhajm ne posustaje. Ostvario je pobjedu nad slabim Kotbusom (2:0) na novom stadionu - "Rajn-Nekar areni".

Veliku brigu za novajliju u ligi predstavljala je nedavna povreda najboljeg strijelca Vedada Ibiševića, ali se briga, barem za sada, pokazala neopravdanom.

Demba Ba je prvo postigao gol, a zatim i asistirao Sanogu, nedavno pristiglom napadaču Verdera, koji je došao u Hofenhajm da zamijeni reprezentativca BiH. I već na debiju se upisao u strijelce.

Zanimljivo je bilo i u Dortmundu gdje je domaćin, za koga je igrao Neven Subotić, poveo u prvom poluvremenu, ali je Bajer u nastavku izjednačio, a zatim i bio znatno bliži pobjedi. Ipak, ostalo je miroljubivih 1:1.

Iznenađenje je načinio Hanover, koji je savladao Šalke (Mladen Krstajić ušao u igru u 65. minutu).