BUNDES: Verder po starom

Verder i u nastavku sezone nastavio sa partijama koje su ispod renomea kluba. U 18. kolu poraženi su na “Vezeru” 1:2 od Arminije.

BUNDES: Verder po starom Izvor: MONDO

Gosti su odigrali klasičan meč kada autsajder dolazi kod favorita-čvrsto u odbrani, a u napadu ako iz kontri nešto bude puna kapa.
Tako je bilo. Iz jedno kontre Marks je sredinom prvog poluvremena samo postavio nogu na vrhu peterca i savladao domaćeg golaman. Verder je napadao, ali gostujuća odbrana se držala i uglavnom akcije su završavale oko šesnasterca.
Kad nisu mogli iz igre domaći fudbaleri izjednačili su iz prekida.
Hugo Almeida je iz slobodnog udarca u finišu prvog poluvremena zakucao loptu u gol gostiju. U nastavku meča slična priča domaćin je krenuo na sve ili ništa. Onda je Torsten Frings izgubio loptu na sredini terena što je bila idealna prilika za novu kontru, koju je u pogodak pretvorio Višnjiarek za konačnih 2:1.
U poraženom timu od prvog minuta igrao je Duško Tošić.
U drugom današnjem meču “fenjeraš” Bohum nije imao puno problema protiv Karlsruea bilo je 2:0.