PRIMERA: Žigić u klin, Mesi u ploču

Sjajni igrač Barselone preokrenuo vođstvo Rasinga, koje je svom timu donio Nikola Žigić.

PRIMERA: Žigić u klin, Mesi u ploču  Izvor: MONDO

Nikola Žigić postigao je četvrti gol na petom meču od povratka u Rasing, doveo svoj tim u vođstvo protiv Barselone, ali je onda trener Katalonaca Pepe Gvardiola uveo u igru Lionela Mesija...

Nevjerovatni Argentinac je sa dva gola, u 64. i 80. minutu, "poništio" pogodak srpskog napadača sa bijele tačke u 56. minutu. Mesi je Barseloni odbranio vođstvo od 12 bodova nad prvim pratiocem Reala, ali bio i najveći krivac za tek prvi poraz Rasinga, od kako se početkom godine iz Valensije vratio Žigić, doduše na pozajmicu do ljeta.

Rasing nije uspio da iskoristi brojčanu nadmoć nad gostima u finišu meča, koji su ostali sa devetoricom. Prvo je u 88. minutu Rafael Markez dobio crveni karton, a potom i drugi štoper Barse, Pike, u trećem minutu nadoknade.

Dva crvena kartona za Katalonce nisu jedina na šest mečeva 21. kola Primere, koji su počeli u nedelju u 17 časova. Ukupno ih je bilo sedam, a samo su na mečevima Deportivo - Viljareal (3:0) i Atletiko Madrid - Valjadolid (1:2), svi timovi završili sa jedanaestoricom na terenu.