FRANCUSKA: Žuninjo spasio Lion

Brazilac Žuninjo pogotkom iz slobodnog udarca spriječio je potpunu katastrofu Liona na na Žerlanu i donio svom timu bod u meču sa Sent Etjenom - 1:1.

FRANCUSKA: Žuninjo spasio Lion Izvor: MONDO

Francuski šampion ipak je zadržao bod prednosti nad drugoplasiranom Bordoom pošto su i “žirondinci” u 22. kolu osvojili samo bod, odigravši 2:2 sa Lilom.

Fudbaleri Liona u duelu sa Sent Etjenom zabilježili su četvrti uzastopni prvenstveni remi na svom stadionu, a do njega su došli uz mnogo muke.

Belgijanac Miralas u 49. minutu doveo je goste u vođstvo podsjetivši svoje navijače na stare dane slave tokom šezedesetih i sedamdesetih godina kada su “zeleni” osvojili deset titula šampiona Francuske.

Ipak radost gostiju kratko je trajala, tačnije samo četiri minute. Brazilac Žuninjo namjestio je loptu na dvadesetak metara od gola i opalio, a ishod je poznat - kapiten Liona upisao je 43. gol iz slobodnog udarca i ukupno 95. u dresu Liona.

Lider na tabeli ipak nije mogao više, pošto je samo minut nakon izjednačujućeg gola ostao bez Pikionea koji je dobio drugi žuti odnosno crveni karton.

Ni ekipa Lorana Blana nije se proslavila ovog vikenda pošto su nakon mnogo preokreta izvukli samo bod na domaćem terenu protiv Lila - 2:2.

Belion je doveo Bordo u vođstvo u 16. minutu, početkom drugog poluvremena Lil je preokrenuo preko Obranijaka i Ramija da bi Gurkuf ipak donio vrijedan bod svom timu.

Potop velikh ovog vikenda zaokružio je Marsej izgubivši na gostovanju u Sošou 1:0.