SERIJA A: Mutu rastužio Mihajlovića

U odloženoj utakmici 22. kola Serije, Fiorentina je pobijedila Bolonju na stadionu "Renato Dal'ara" - 3:1 (2:0).

SERIJA A: Mutu rastužio Mihajlovića Izvor: MONDO

Meč je trebalo da se igra u redovnom nedeljnom terminu, ali je zbog nevremena pomjeren za dan kasnije.

Siniša Mihajlović je tako progutao drugu gorku pilulu u 12. utakmici otkako je postao trener Bolonje.

Odlaganje je najviše prijalo Adrijanu Mutuu. Rumunski napadač je postigao dva gola za "violu", u 6. i 16. minutu. Domaćin je u nastavku uspio da smanji minus golom Minjacinija u 52. minutu, ali je trijumf gostiju potvrdio Đilardino u poslednjim trenucima meča.

Za tim iz Firence igrao je i reprezentativac Srbije, Zdravko Kuzmanović. Zamijenjen je u 55. minutu.

Sa tri boda iz Bolonje, Fiorentina je preskočila na tabeli Romu i domogla se pete pozicije.

Bolonji je ovo bila peta uzastopna utakmica protiv Fiorentine koju nije dobila. Mihajlović i njegovi učenici su pretrpjeli drugi uzastopni poraz kod kuće pošto ih je prije dvije nedelje savladao i Milan (1:4).

Bolonja je i dalje iznad opasne zone na tabeli, ali je šestim neuspjehom u sezoni na "Renato Dal'ari" potvrdila epitet najgoreg domaćina

TABELA: Inter 50, Milan 44, Juventus 43, Đenova 40, Fiorentina 38, Roma 37, Kaljari 34, Napoli 34, Palermo 32, Lacio 31, Atalanta 30, Udineze 27, Katanija 26, Sijena 25, Sampdorija 24, Bolonja 22, Leće 22, Torino 18, Kjevo 18, Ređina 15.