BUNDES: Herti teško bez Pante i Kačara

Ekipa Herte propustila je priliku da barem na "pola dana" zasjedne na čelo tabele njemačkog prvenstva.

BUNDES: Herti teško bez Pante i Kačara Izvor: MONDO

U prvoj utakmici 19. kola Bundes lige: Arminija Bilefeld - Herta 1:1, strijelci Artur Vihnijarek za domaće u 40, a Andrej Voronjih u 13. minutu za Berlince.

Fudbaleri Hofenhajma u subotu će istrčati na teren Borusije iz Menhengladbaha kao lideri takmičenja, sa 38 bodova. Herta je druga sa 37, a Hamburg treći sa 36 uoči gostovanja Karlsrueu.

Četvrtoplasirani Bajern (35 bodova) u nedelju dočekuje Borusiju iz Dortmunda (šesta, 30 bodova).

Herta je u Bilefeld doputovala bez nekolicine članova najbolje jedanaestorke, među kojima Marka Pantelića (koljeno, članak) i Gojka Kačara (Ahilova tetiva). Uprkos hendikepu, gosti su uspjeli da povedu, i to na spektakularan način.

Golman Jaroslav Drobni ispucao je loptu iz kaznenog prostora, ona je preletjela skoro cijeli teren i došla do Voronjina. Ukrajinac je prihvatio na dvadesetak metara od gola, po desnoj strani ušao u šesnaesterac Arminije i skoro iz "mrtvog ugla" matirao golmana Ajlhofa.

Pet minuta kasnije Herta je na identičan način mogla da duplira vođstvo. Opet je Drobni degažirao, a Voronjin po desnoj strani sam izbio pred Ajlhofa. Plavokosi napadač ovog puta se umjesto oštrog šuta po zemlji odlučio za lob i pogodio prečku...

Kazna je stigla pet minuta prije odlaska na odmor, kada je nekadašnji član Herte Vihnijarek izmakao pažnji Josipa Šimunića i sa šest-sedam metara glavom zatresao mrežu za konačnih 1:1.