Brazil - Italija: Da se zna ko je trofejniji

U sudaru dve najveće fudbalske sile planete, pobijedila je veća: Brazil - Italija 2:0 (2:0).

Brazil - Italija: Da se zna ko je trofejniji Izvor: MONDO

Najtrofejnije nacije sudarile su se u Londonu, na stadionu "Emirejts", i priuštile svijetu još jednu poslasticu.

Petostruki svjetski šampion je bio bolji od četvorostrukog i aktuelnog prvaka.

Duel Brazilaca i Italijana je ličio na sve osim na prijateljski meč, što je suštinski i bio. Pljuštalo je na sve strane.

Selektori Dunga i Marćelo Lipi nisu u sastavima imali najveće zvijezde. Brazilac nije mogao da računa na povrijeđenog Kaku, Italijan nije pozvao Del Pjera, Totija...

Ipak, teret su kod "karioka" izneli u posljednje vrijeme zapostavljeni Adrijano i Ronaldinjo, uz raspoloženog Robinja.

Brazil je do odlučujuće prednosti stigao u prvom poluvremenu pogocima Elana u 13. i Robinja u 27. minutu.

Međutim, ko zna šta bi bilo da sudija nije poništio gol Fabija Grosa kod rezultata 0:0, a nije trebalo, jer ofsajda nije bilo...

Italijanima je, doduše opravdano, poništen gol i u drugom poluvremenu zbog igranja rukom strijelca Tonija.

Napadač Bajerna, koji je u igru ušao u nastavku, u 82. minutu je imao šansu težu za promašiti nego pogoditi.

Šutirao je ka nebranjenoj mreži iz neposredne blizine, ali se poput Feniksa iz pepela pojavio golman Brazila Žulio Cezar i spriječio da utakmica uđe u neizvjesnu završnicu.

BRAZIL: Žulio Cezar, Maikon, Lusio, Žuan, Marselo, Žilberto Silva, Melo, Elano, Ronaldinjo, Robinjo, Adrijano.

Igrali su i: Tijago Silva, Alveš, Pato, Baptista i

ITALIJA: Bufon, Zambrota, Legrotalje, Kanavaro, Groso, Pirlo, De Rosi, Montolivo, Pepe, Di Natale, Đilardino.

Igrali su i: Dosena, Akvilani, Kamoranezi, Perota, Rosi i Toni.