Srbija savladala Austriju 1:0

Fudbalska reprezentacija Srbije pobijedila je Austriju 1:0 u kvalifikacionom meču za Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi odigranom u Beogradu.

Srbija savladala Austriju 1:0  Izvor: MONDO

Gol za Srbiju postigao je Nenad Milijaš iz penala u 7. minutu, nakon što je austrijski golman oborio Danka Lazovića. Prekršaju za najstrožu kaznu, prethodila je serija grešaka odbrane Austrije.

Prije početka meča, grupa navijača Srbije zasula je bakljama i stolicama grupu od nekoliko stotina Austrijanaca koji su došli u Beograd da bodre svoju reprezentaciju.

Navijači Austrije spas su potražili na vrhu istočne tribine, a policija je uspjela da spriječi veće incidente.

Navijači Srbije skandirali su "Gavrilo Princip", koji je kao član tajne organizacije Mlada Bosna, izvršio atentat na Austro-Ugarskog prijestolonasljednika Franca Ferdinanda i njegovu suprugu Sofiju 28. juna 1914. godine.

Po ko zna koji put, zviždalo se himni gostujuće reprezentacije uprkos mnogobrojnim apelima da se to više ne čini!

U Beograd je došao i selektor reprezentacije Francuske Rajmon Donenek.

"Došao sam da gledam utakmicu, a odlučujući meč u kvalifikacijama biće između Srbije i Francuske. Volio bih da i mi i vi odemo u Južnu Afriku, ali da mi budemo prvi u grupi", izjavio je Domenek.

Selektor Srbije Radomir Antić opredijelio se za ofanzivnu varijantu.

SRBIJA: Stojković - Ivanović, Dragutinović, Subotić, Vidić (od 46. minuta Rukavina) - Stanković, Milijaš, Krasić, Jovanović- Pantelić, Lazović (od 56. minuta Boško Janković).

AUSTRIJA: Špurning, Štrancl, Dragović, Šajmer, Ortlener, Pehlivan, Holcl, Šarner, Hofer, Jančev, Majerhofer.

sudija: Peter Vink (Holandija)

(MONDO - foto: Tanjug)