Vilja "napunio" Azere

Reprezentacija Španije savladala je u prijateljskoj utakmici u Bakuu selekciju Azerbejdžana rezultatom 6:0 (3:0).

Vilja "napunio" Azere Izvor: MONDO

Aktuelni prvaci Evrope do vrha su napunili mrežu domaćina u posljednjoj provjeri pred nastup na FIFA Kupu konfederacija u Južnoj Africi, od 14. do 28. juna.

Najzaslužniji što je "crvena furija" ostvarila dvanaestu uzastopnu pobjedu bio je napadač Valensije David Vilja, koji je između 34. i 45. minuta upisao "het-trik". U nastavku utakmice golove su postigli Albert Rijera u 67, Dani Guiza u 71. i Fernando Tores u 87. minutu.

Posljednja ekipa koja je u susretu sa Španijom izbjegla poraz bila je Italija. U četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Austriji i Švajcarskoj bilo je 0:0, a izabranici tadašnjeg selektora Luisa Aragonesa trijumfovali su boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Uslijedile su pobjede nad Rusijom i Njemačkom za titulu kontinentalnog prvaka, šest "trojki" u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo i još četiri pobjede u prijateljskim utakmicama.

Ekipa Visentea del Boskea na Kupu konfederacija će igrati u A grupi, gdje u susretima sa Novim Zelandom, Irakom i Južnom Afrikom ne bi trebalo da ima problema da produži aktuelni niz.

(MONDO, foto: FoNet/AP)