Farska Ostrva - Srbija 0:2 (II poluvrijeme)

Srbija vodi protiv Farskih Ostrva 2:0 od 61. minuta kvalifikacione utakmice za SP u Južnoj Africi.

Farska Ostrva - Srbija 0:2 (II poluvrijeme)  Izvor: MONDO

Vođstvo Srbiji donio je Milan Jovanović u 44. minutu, a u 61. minutu prvijenac Nevena Subotića u dresu nacionalnog tima.

Vodeći gol postignut je poslije akcije sa lijeve strane. Lopta je došla do Marka Pantelića, nekako je došla do Jovanovića, koji iz drugog pokušaja ubacuje loptu u mrežu.

Drugi gol Srbije bio je izuzetno lijep. Na centaršut Milijaša Subotić je glavom zakucao loptu u mrežu Farana.

Već na početku meča dobra šansa za Farane, ali je lopta prohujala pored stative. Potom dvije šanse za Srbiju. Najprije Nikola Žigić pogađa prečku, a potom je šut Miloša Krasića izblokirao jedan igrač Farskih Ostrva.

A u 31. minutu najveća šansa u prvom dijelu i to za farska ostrva. Davidsen je odlično prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, gađao desni ugao gola Srbije, ali je Vladimir Stojković sačuvao mrežu.

Dva minuta prije kraja prvog poluvremena ponovo je Žigić imao priliku za Srbiju, ali je Mikelsen odbranio, a Marko Pantelić nije očekivao da će mu se lopta odbiti na nogu.

U odnosu na meč protiv Austrije, Radomir Antić je malo promiješao tim. Priliku su dobili Aleksandar Luković i Aleksandar Kolarov, kao i Zdravko Kuzmanović.

U odustvu Dejana Stankovića i Nemanje Vidića kapiten je Marko Pantelić.

Po prohladnom vremenu, utakmicu gleda oko 2.500 ljudi.

SRBIJA (4-4-2): Stojković - Ivanović, Subotić, Luković, Kolarov - Milijaš, Kuzmanović, Krasić, Jovanović -Pantelić, Žigić.