Teleoptik prvoligaš poslije drame

Filijala Partizana, ekipa Teleoptika, u narednoj sezoni igraće u Prvoj ligi Srbije.

Teleoptik prvoligaš poslije drame  Izvor: MONDO

Poslije drame i penala, Teleoptik je savladao ekipu Timoka u revanšu baraža - 1:1 (1:0), penalima 5:4.

Rezultatom 1:1 završena je i prva utakmica, u Zaječaru.

"Optičari" su bili bolji u prvom poluvremenu i već u 12. minutu poveli golom Stefana Milojevića. Prije i poslije vodećeg gola imali su još nekoliko šansi, pogodili i stativu...

U drugom dijelu, međutim, Timok je preuzeo inicijativu i u 57. minutu srećno stigao do izjednačenja, autogolom beka Teleoptika, Siniše Stevanovića. Tri minuta kasnije, Teleoptik je, čini se, oštećen, jer nije priznat gol, iako je lopta, po svemu sueći, prešla gol-liniju.

Do kraja meča nije bilo izglednih prilika, a onda je uslijedila dramatična penal-serija. Timok je imao prednost 2:0, ali je proradio golman domaćina, Nikola Petrović. Teleoptik je preokrenuo rezultat.

Na kraju, igrači Teleoptika su se radovali uz pjesmu:

"Partizan je šampion, peva cela Srbija"...

Trener Teleoptika Zvonko Varga blistao je od sreće poslije dramatičnog raspleta:

"Ova djeca su to zaslužila. Izgleda da cijele sezone moramo da prolazimo kroz trnje da bismo došli do uspjeha. Kada smo poveli, pokazalo se neiskustvo ove djece, počeli su da razmišljaju o kraju, a Timok srećom, nije iskoristio ni dva penala fore. Nikola Petrović je bio zaista fenomenalan", ocijenio je učitelj "optičara".

Vargin nekadašnji saigrač iz Partizana, Nebojša Uške Vučićević, kao trener Timoka, naravno ne može da bude zadovoljan konačnim ishodom.

Ipak, u izjavi za MONDO, naglasio je da otkako je došao u Zaječar, njegova ekipa ne zna za poraz.

"Odigrali smo 17 utakmica i imali 12 pobjeda i pet remija. Ovo je penal-lutrija, neko je morao da pobijedi, a ja mojim igračima nemam šta da zamjerim. Šta više, čestitam im", rekao je Vučićević.

Opšti utisak svih koji su pratili meč, a i trenera Timoka, je da su obe ekipe zaslužile da igraju Prvu ligu i da je žrijeb bio drugačiji, i Timok i Teleoptik.

"Glatko bi prošli dalje", rekao je Vučićević.

A u drugom duelu baraža radovali su se Somborci. Radnički iz Sombora je bio uspješniji od imenjaka iz Klubaca. Poslije pobjede na gostovanju u prvom meču (1:0) u revanšu mu je bio dovoljan i remi, koji je i izborio - 0:0.