PLS: Metalac u eliti, Luki popust za posuđe!

Metalac iz Gornjeg Milanovca na 48-godišnjicu postojanja zabilježio istorijski uspjeh - plasirao se u Jelen Superligu Srbije!

PLS: Metalac u eliti, Luki popust za posuđe! Izvor: MONDO

U poslednjem, 34. kolu Prve lige Srbije, Metalac je obezbijedio plasman u elitu, pobjedom nad lučanskom Mladosti (3:0), ali i zahvaljujući porazu Inđije u Požarevcu od Mladog radnika - 1:2.

Ono što je izgledalo malo vjerovatno prije početka poslednjeg, 34. kola Prve lige Srbije, iz korijena se izmjenilo već poslije prvih poluvremena utakmica u Gornjem Milanovcu i u Požarevcu.

Metalac je do odmora stekao veliku prednost od 3:0, a Mladi radnik je u Požarevcu, golovima Predraga Luke, vodio protiv Inđije 2:0. Sve što je ekipa iz Inđije uspjela da uradi, bio je počasni gol Bubala u 74. minutu i tako je prokockala veliku šansu da naredne sezone igra protiv Partizana, Crvene zvezde, Vojvodine...

Inđiji je na "Vašarištu" bio potreban samo bod, ali prema prikazanoj igri, nije ga zaslužila.

Tvorci pobjede Metalca bili su Simović (dva puta pogodio, u 20. i 30. minutu) i Jovanović u 37. minutu.

Ali, osim njih, Metalac slavi i igrača Mladog radnika Predraga Luku, koji je golovima u 26. i 30. minutu, doneo veliku prednost požarevačkoj ekipi. Nema sumnje da će napadač Mladog radnika imati veliki popust ako ikada bude poželio da kupi posuđe sa žigom Metalca!

Metalac i Inđija završili su takmičenje sa istim brojem bodova - 55, ali u Jelen Superligu Srbije ide Metalac, jer ima bolji skor u međusobnim duelima.

Odmah poslije poslednjeg sudijskog zvižduka na stadionu u Gornjem Milanovcu počelo je veliko slavlje. U Superligi, Metalac će svoje utakmice kao domaćin (prvi dio sezone) igrati upravo u Lučanima. Interesantno je da je trener Metalca Nenad Milovanović svojevremeno vodio s klupe lučansku Mladost.

U Superligu su se već plasirali BSK iz Borče, Smederevo, Mladi radnik i Spartak Zlatibor boda. Iz PLS su ispala dva beogradska kluba - Voždovac i Hajduk sa Liona.

Novi prvoligaši su Banat (ispao iz Superlige), Zemun, Teleoptik, Sloga iz Kraljeva, Radnički Niš, Radnički iz Sombora i Proleter iz Novog Sada (izborili plasman kroz srpske lige).

Ostali mečevi 34. kola apsolutno ništa nisu odlučivali.