KK 2009: Bombe za Amere

Italija preokrenula protiv SAD (3:1), sa igračem više, golovima Rosija (dva) i De Rosija.

KK 2009: Bombe za Amere Izvor: MONDO

Na Kupu konfederacija u Južnoj Africi u Grupi B favoriti su ostvarili pobjede. Poslije muka koje su imali Brazilci protiv Egipta (4:3), namučili su se i Italijani protiv SAD - 3:1 (0:1).

Sastav Marćela Lipija nije oduševio protiv Amerikanaca, baš kao i nedavno kada je u prijateljskoj utakmici jedva dobio nejaki Novi Zeland (4:3), ali je pobijedio zahvaljujući bombama Rosija i De Rosija.

"Azuri" su imali jalovu inicijativu od početka, a od 34. minuta igrali su sa igračem više, jer je isključen Klark (direktan crveni karton zbog oštrog starta). Ipak, SAD su došle do vođstva.

Kjelini je u 41. minutu kaznenom prostoru srušio Altidora, a kapiten Donovan je bio siguran realizator najstrože kazne.

U 57. minutu je Lipi pogodio kada je na teren poslao Đuzepea Rosija, umjesto Gatuza, i ovaj mu se minut kasnije odužio topovskim udarcem iz daljine - 1:1.

Najavu pobjede Italijana donio je Danijele De Rosi u 72. minutu. I on je opalio sa 30-ak metara, i to neodbranjivo - 2:1.

Konačan rezultat postavio je Rosi u četvrtom minutu sudijske nadoknade, dropkik udarcem iz srca šesnaesterca.