PRIPREME: Vardar bolji od Sarajeva

Fudbaleri Sarajeva upisali su prvi poraz na pripremama u Sloveniji. Poslije trijumfa nad ukrajinskom Zorjom, tim Dženana Uščušlića je u petak poražen od skopskog Vardara sa 2:0 (0:0).

PRIPREME: Vardar bolji od Sarajeva Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

U prvom dijelu prijateljskog susreta, bordo tim je bio za nijansu bolji tim, ali je najbolju šansu za pogodak propustio Nemanja Bilbija (na fotografiji) šutiravši iznad prečke makedonskog gola u 29. minutu.

U nastavku su Makedonci preuzeli inicijativu i bolju partiju krunisali sa dva gola u mreži sarajevskog kluba i rezervnog golmana Emira Plakala.

Najprije je u 74. minutu tim sa Koševa je načeo Jermenac Hovhanes Hambardzumjan, da bi dva minuta kasnije tačku na trijumf Vardara stavio Vlatko Grozdanoski.

Sarajevo: Bandović, Barić, Protić, Mitrevski, Muharemović, Kostić, Radovac, Bilbija, Duljević, Okić i Velkoski.

Igrali su još: Plakalo, Berberović, Puzigaća, Dupovac, Tatomirović, Cimirot, Stojčev, Purić, Handžić, Vusljanin, Aganspahić.