LIGA ŠAMPIONA (Ž): SFK 2000 još u igri

Fudbalerke šampiona BiH SFK 2000 iz Sarajeva u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona deklasirale su makedonske Kočane sa visokih 7:0 (5:0). U posljednjem kolu igraće protiv Alanda iz Finske (14. avgust).

LIGA ŠAMPIONA (Ž): SFK 2000 još u igri Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Nakon debakla od poljske ekipe Medik Konin (0:3), fudbalerke SFK 2000 iz Sarajeva u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona savladale su više nego ubjedljivo makedonske Kočane sa visokih 7:0 (5:0) i tako ostale u igri za plasman u završnicu najelitinijeg takmičenja.

3. kolo (14. avgust)
Aland - SFK 2000 (17:00, Otoka) Kočani - Medik Konin (17:00, Koševo)

TABELA: Medik Konin (-1) 3, Aland (-1) 3, SFK 2000 Sarajevo 3, Kočani 0.

Već u prvom poluvremenu bilo je jasno da će Sarajke ostvariti ubjedljiv trijumf u drugom meču kvalifikacionog turnira koji se održava u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

Najbolja bh. ekipa povela je u 10. minutu golom Armise Kuć, da bi na 2:0 povisila Jelena Hršum pet minuta kasnije. U 21. već je bilo 3:0, kada je mrežu Makedonki zatresla Jasna Đoković. Anđela Šešlija u 36. minutu povisila je na 4:0, a u posljednjem minutu prvog poluvremena Alisa Spahić postigla je i peti pogodak.

U drugom poluvremenu viđena su još dva pogodka u mreži gošći. Alma Jašarević u 49. minutu pogodila je za 6:0, a konačnih 7:0 postavila je Azra Numanović tri minuta prije kraja susreta.

Posljednji meč na stadionu "Otoka" SFK 2000 igra protiv finske ekipe Aland u četvrtak, 14. avgusta od 17 časova.

Plasman u Ligu šampiona obezbijediće prvoplasirane ekipe iz osam kvalifikacionih grupa, te dvije najbolje drugoplasirane.

Liga šampiona za žene igra se po kup sistemu. Nastupiće ukupno 32 ekipe. U svim fazama takmičenja (šesnaestina finala, osmina finala, četvrtfinale i polufinale) igraju se po dvije utakmice, dok je jedino u finalu na programu jedan meč, i to na neutralnom terenu.